Aktuality - Vzdělávacího programu pro děti Hele lidi.

Vzdělávacího programu pro děti Hele lidi.

Dětský domov se 29. 9. zúčastnil výchovně vzdělávacího programu pro děti s názvem Hele lidi. Děti se seznamovaly formou hry s životem handicapovaných lidí a prakticky si zkoušely, jak se cítí nevidomí lidé. Aktivně se zapojovaly do činností a své okolí se pokoušely vnímat ostatními smysly než je zrak. Dozvěděly se také plno informací o jejich životě. Učily se, jak s s těmito lidmi komunikovat a jak jim mohou pomoci. Vyzkoušely si chůzi se slepeckou holí, manipulaci s invalidním vozíkem a ukázaly si Braillovo slepecké písmo. Závěrem děti kreslily přes průhlednou desku obličej kamaráda.

celý článek >

Aktuality - Bitva na políčkách

Bitva na políčkách

O vikendu 26.8.2017 naše děti navštívily festival v parku nesoucí jméno ,,Bitva na políčkách''. Po vydatné snídani jsme se vydali na slavnostní průvod na náměstí. Odpoledne jsme pak strávili v parku, kde jsme si zkoušeli oblečení, prohlíželi zbroj a někteří z nás zkoušeli i zvednout těžkou drátěnou košili. Krásné slunečné odpoledne jsme zakončili shlédnutím závěrečné bitvy, která se nám líbila nejvíce. Nakonec jsme si i potřásli rukou s rytíři.

celý článek >

Aktuality - ZOO na Svatém Kopečku

ZOO na Svatém Kopečku

Ke konci prázdnin se děti vypravily na dva výlety. Nejprve se podívaly do nedalekých Toulovcových Maštalí. Další den se podívaly do vzdálenější Olomouce, prohlédly si historické centrum města a po dobrém obědě navštívily ZOO na Svatém Kopečku. Počasí se vydařilo, nálada po oba dva dny byla dobrá a už se zase těšíme na další neznámá místa.

celý článek >

Aktuality - Skřítkování

Skřítkování

Poslední sobotu v červenci připravilo Centrum Bohuslava Martinů akci pro děti nazvanou Skřítkování. Děti si zde ozdobily vlastní bublifuky a viděly vystoupení "velkého bublináře". Poté nás pobavila pohádka O kohoutkovi a slepičce. Na závěr odpoledne si děti mohly vyzkoušet, jaké to je bubnovat na africké bubny. Akce se jim velice líbila a domů se jim vůbec nechtělo.

celý článek >

Aktuality - Návštěva koupaliště

Návštěva koupaliště

Teplé letní dny se nejlépe snášejí u vody. I děti se byly osvěžit na koupališti v Poličce, kde jsou kromě dvou skluzavek také šlapadla pro menší návštěvníky. Ti, kteří ještě neumějí plavat, trávili tento čas v brouzdališti, plavci využili velký bazén.

celý článek >

Aktuality -  Výlet na hrad Svojanov

Výlet na hrad Svojanov

V pátek 21.7. si děti zpříjemnily prázdninové dny výletem na hrad Svojanov. Poté, co vyšlapaly pořádný kopec z vesničky na hrad, některé dokonce vylezly na hradní věž Hlásku. Také si prohlédly interiéry hradu, hlavně podzemí a vyslechly si pověsti, které se ke hradu vztahují. Také bylo zajímavé sledovat řezbáře na nádvoří a jejich výtvory, které byly opravdu překrásné. Celý výlet se nám i díky pěknému počasí vydařil.

celý článek >

Aktuality - U přátel v Mor. Krumlově

U přátel v Mor. Krumlově

Už jsme také tety a strejdové. Do Moravského Krumlova jezdíme navštěvovat našeho malého "špekounka".

celý článek >

Aktuality - Rozloučení se školním rokem.

Rozloučení se školním rokem.

Se školním rokem jsme se rozloučili tradičním grilováním, abychom se sešli všichni předtím, než se rozjedeme k rodinám, na tábory, dovolené... Přijeli za námi i noví kamarádi ze ZDVOPu Veska. Zpestřením pro nás letos bylo malování na obličej, poznáte nás?

celý článek >

Aktuality - Ozdravný pobyt u moře

Ozdravný pobyt u moře

V květnu jsme jeli na desetidenní ozdravný pobyt k moři. Měli jsme krásné počasí a moc jsme si to společně užili. Velice bychom chtěli poděkovat Výboru dobré vůle z Nadace Olgy Havlové, bez nichž by se mnozí z nás k moři nikdy nepodívali.

celý článek >

Aktuality - Návštěva Veroniky Kašákové

Návštěva Veroniky Kašákové

Dne 27. 4. 2017 jsme v bytě v Pomezí měli velice vzácnou návštěvu. Přijela za námi Miss Veronika Kašáková, která vyrůstala v dětském domově a podělila se s námi o její cenné zkušenosti, jaký byl její život po odchodu z dětského domova

celý článek >


předchozí   1  2 ......    další 

Zřizovatelem školy je Pardubický kraj Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství